Zmiana daty Kongresu

Zmiana daty Kongresu

W związku z pandemią koronawirusa oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników komitet organizacyjny VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego podjął decyzję o zmianie terminu wydarzenia. VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki odbędzie się 22-24 września 2021 roku.

KONFERENCJA KITABISTÓW

KONFERENCJA KITABISTÓW

Jedną z imprez towarzyszących VIII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego jest konferencja naukowa „Narodziny turkologii we Wschodniej Europie i jej znaczenie dla mniejszości turkijskich” organizowana w 50. rocznicę śmierci prof. Ananiasza Zajączkowskiego i 80. rocznicę śmierci Leona Kryczyńskiego.

Kongresowa promocja

Kongresowa promocja

W ramach VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego w studio TV Toruń odbyła się dyskusja poświęcona okresowi późnej starożytności, która ogniskowała się wokół promocji książki pt. „Ostatni wielki szach. Obraz Chosroesa II Parweza (591-628). króla Iranu, w Krótkiej kronice końca sasanidzkiego imperium i wczesnego islamu” autorstwa dra Tomasza Sińczaka.

List ambasadora

List ambasadora

Jednym z dyplomatów uczestniczących w VII Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim był pełniący od niedawna funkcję Ambasadora Kazachstanu w Polsce JE Alim Kirabayev,

Wydłużony termin nadsyłania tekstów pokonferencyjnych

Wydłużony termin nadsyłania tekstów pokonferencyjnych

W odpowiedzi na liczne prośby uczestników VII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego o przedłużenie terminu nadsyłania tekstów pokonferencyjnych, organizatorzy wydarzenia informują, że na zgłoszenia czekać będą miesiąc dłużej, tj. do 31 stycznia 2021 roku.

Nasz Facebook Nasz Youtube